اصلاح و آرایش موی سگ و گربه
۲۱ تیر ۱۳۹۸
چرا دامپزشک ها توصیه به عقیم‌سازی می‌کنند؟
۲۱ تیر ۱۳۹۸

آموزش های خوکچه هندی (بخش 2)

تمیز کردن:

باید محل نگهداری خوکچه را به صورت هفتگی تمیز نمود ، ادرار را شست و جای مانده ادارا آن را با سرکه و یا سایر مواد شوینده غیر سمی تمیز نمود.

آراستن:

باید ناخن ها را کوتاه نگه داشت در غیراین صورت آن ها بلند شده و به صورت برعکس به داخل گوشت حیوان می رود . خوکچه های مو کوتاه و متوسط نیاز چندانی به آراستن ندارند اما نوع مو بلند نیاز به برس کشیدن منظم دارد تا موهای بلندش به صورت گره خورده در نیاید. خوکچه مو بلند به طور طبیعی در حیات وحش وجود ندارد. موهای خوکچه های پرورشی مو بلند همانند موی انسان بلند و بلند تر می شود و دارای طول مشخصی نمی باشد. به شست و شو نیاز ندارد مگر مواردی که بسیار کثیف است و یا اسهال گرفته ، زیرا شست و شو باعث ازبین رفتن چربی طبیعی پوست می شود. خوکچه ها معمولاً به تمیز کردن خود و اطرافشان (حتی پا و دست انسان ها) علاقه دارند.

اموزش های خوکچه هندی

تغذیه:

خوکچه هندی تقریباً به خوردن انواع میوه ها و سبزیجات علاقه دارد. خوکچه ها نمی توانند ویتامین ث خود را بسازند بنابراین باید در تغذیه آنها از میوه های سرشار از ویتامین ث و یا مولتی ویتامین استفاده نمود. باید همه غذاها را قبل از سرو کردن به خوبی شست. دقت کنید تا خوکچه شما اضافه وزن پیدا نکند. باید همیشه آب تازه در اختیارش قرار دهید. دندانهای جلویی خوکچه همیشه در حال رشد است و اگر شی ای در اختیارش برای جویدن قرار ندهید از حد طبیعی بلندتر شده و باعث ایجاد مشکل در خوردن می شود.

اموزش های خوکچه هندی

فعالیت بدنی:

خوکچه به بیرون آمدن و آزاد بودن علاقه زیادی دارد. هنگامی که آن را آزاد می کنید زیر نظرش داشته باشید تا مانع از گم شدن حیوان و یا جویدن اشیاء قیمتی ، گیاهان و سیم برق نشود.

طول عمر:

حدود ۴-۸ سال. برخی تا ۱۰ سال نیز عمر می کنند.

مشکلات سلامتی:

اسهال به دلیل چرک و باکتری ها و غذاهای فاقد ارزش. گرما زدگی ، چرک تنفسی که غالباً منجر به مرگ حیوان می شود که بیماریهای پوستی ، کمبود ویتامین ث و سرطان دندان قابل ذکر می باشد.

اموزش های خوکچه هندی

بارداری:

زایمان خوکچه ها در فصول گرم سال اتفاق می افتد. دوران حاملگی ۹ هفته می باشد که در مقایسه با سایر جوندگان زیاد است. بر خلاف موش ها نوزادان خوکچه با مو به دنیا می آیند و ۲-۳ روز بعد از به دنیا آمدن شروع به خوردن غذا می نمایند. حدود ۲-۳ هفته شیر می خورند. تعداد بچه ها ۱-۴ عدد می باشد. سن بلوغ در خوکچه ۶۰-۷۰ روز است.

مبدا:

موطن اصلی آنها امریکای جنوبی می باشد. در آنجا خوکچه را Cavies می نامند. خوکچه ها ۲۰۰۰سال قبل از میلاد دست آموز گشتند و حدود سال ۱۵۰۰ به اروپا وارد شدند. از خوکچه بعنوان یک منبع غذایی استفاده می شده است و حتی امروزه در آمریکا بعنوان منبع پروتئین اقدام به خوردن این حیوان می نمایند. هنوز هم در آمریکا برخی از آنها به صورت وحشی در گروه های ۵-۱۰ تایی زندگی می کنند. نوزاد این حیوان می تواند بدود وقتی فقط ۳ ساعت عمر دارد. بعضی از خوکچه های وحشی طولی معادل ۱ متر دارند . امروزه از آنها بیشتر در آزمایشات علمی استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *