Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/home/aftabp/domains/aftabpetclinic.com/public_html/wp-content/db.php) is not within the allowed path(s): (/home/aftabp/:/tmp:/var/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/local/php56/lib/php/:/usr/local/php0/lib/php/) in /home/aftabp/domains/aftabpetclinic.com/public_html/wp-includes/load.php on line 414
علت مدفوع خواری در سگ ها چیست‌؟ - کلینیک دامپزشکی آفتاب - اطلاعات بیشتر
آیا ارتباط با گربه یا موی گربه باعث نازایی زنان میشود ؟
۱۴ شهریور ۱۳۹۸
علل ترس سگ‌ها از خودرو چیست ؟ با ما همراه باشید
۱۵ شهریور ۱۳۹۸

علت مدفوع خواری در سگ ها چیست‌؟

علت مدفوع خواری در سگ ها چیست‌؟

ما در این مطلب به طور کامل توضیح میدیم که چه دلایلی وجود دارد که سگ مدفوع خواری میکند.

علت مدفوع خواری در سگ ها چیست‌؟

۱. گرسنگی/ عدم دسترسی به غذا/ بی کیفیت بودن غذا

مطمئن شوید که حیوان شما به غذای کافی دسترسی داشته باشد.  به او بیش از حد غذا ندهید بلکه غذایش را به چند وعده تقسیم کنید و در ساعات مختلف او را تغذیه کنید.  بجای تغذیه با غذای خانگی، به او غذای با کیفیت مخصوص سگ بدهید تا دچار کمبودهای تغذیه ای نشود.

۲. محدودیت حرکتی در محیطی کوچک

وقتی سگتان را به جایی می بندید یا او را در کارتن یا محوطه ی کوچکی قرار می دهید، ممکن است برای تمیز کردن محل زندگی اش مدفوع خواری کند.

۳. آلودگی انگلی

وجود کرم یا سایر انگل ها در بدن باعث سوء تغذیه حیوان شده و این گرسنگی سگ را به مدفوع خواری متمایل می کند.  درمان ضد انگلی و واکسیناسیون به موقع حیوانتان را جدی بگیرید.

۴. مدفوع گربه

معمولا مدفوع گربه بدلیل پروتئین بالا محبوب سگ هاست.  اگر همزمان سگ و گربه نگهداری می کنید، ظرف خاک گربه ها را بسرعت تمیز کنید.

۵. بی حوصلگی، اضطراب و استرس

عواملی هستند که می توانند باعث مدفوع خواری شوند.  از دامپزشکتان بخواهید که برای رفع این مشکلات به شما کمک کند.

۶. ترس از تنبیه بخاطر دفع مدفوع

۷. تغذیه بیش از حد بخصوص با غذای چرب

خوردن غذای چرب خانگی باعث دفع چربی از مدفوع و جذاب شدن آن برای حیوان می شود.  راه حل:  تغذیه با غذای با کیفیت مخصوص سگ ها.

۸. جلب توجه

۹. تقلید از انسان یا سایر سگ ها

گاهی اوقات دلیل مدفوع خواری سگ، تقلید رفتار جمع کردن مدفوع توسط انسان و یا تقلید از رفتار مدفوع خواری سگ های دیگر است. بهتر است جمع آوری مدفوع حتی الامکان دور از چشم سگ و سریع صورت گیرد. تشویق حیوان هنگامی که مدفوع خواری نمی کند می تواند موثرتر از تنبیه او بعد از مدفوع خواری باشد خصوصا اگر این تنبیه با فاصله ی زمانی بیش از پنج دقیقه صورت گیرد.

۱۰. کنجکاوی

گاهی اوقات سگ ها به طور تصادفی و بدلیل کنجکاوی مدفوع می خورند. صاحبان سگها و بخصوص توله ها می دانند که آنها تقریبا هر چیزی را بعنوان یک ماده خوراکی محسوب می کنند که یکی از این مواد مدفوع است.  خوشبختانه این رفتار دائمی نیست و با افزایش سن معمولا برطرف می شود.

منبع : adorapetclinic

بروزرسانی جدید مطلب ۱۵ شهریور ۱۳۹۸ :

۱.ممکن است سگ گرسنه باشد.اگر سگ دسترسی به غذا نداشته باشد ممکن است مدفوع خواری کند.

۲.برخی سگها برای تمیز کردن محیط زندگی خود مدفوع خواری می کنند.این حالت در زمانی رخ می دهد که سگ در یک جعبه یا لانه محصور باشد یا زنجیر شده و به بیان دیگر محدود شده باشد.

۳.اگر سگی مدفوع را حمل کند و سپس بخورد شاید دلیل ژنتیکی داشته باشد.برخی سگ ها به طور غریزی اشیا را با دهانشان حمل می کنند.

۴.حضور کرم یا انگل یکی دیگر از دلایل مدفوع خواری است،چون اینها مواد غذایی بدن سگ را مصرف کرده واو را دچار گرسنگی و سوء تغذیه و وادار به خوردن مدفوع می کنند.

۵.ممکن است سگ مدفوع حیوانات دیگر مثل مدفوع گربه را به دلیل وجود مواد مغذی که در غذای خودش وجود ندارد بخورد.

۶.برخی سگ ها برای وقت گذرانی مدفوع خواری می کنند،چون خسته و تنها هستند و این نشانه غفلت از آنهاست.

۷.علت دیگر مدفوع خواری اضطراب و عصبی بودن سگ است.استرس حیوانات را به انجام کارهای عجیب وا می دارد.

۸.گاهی سگ مدفوع را می خورد تا مدرک را مخفی کند، این در صورتی است که سگ به خاطر دفع مدفوع تنبیه شده باشد و او این کار را می کند تا از عصبانی شدن صاحبش جلوگیری کند.

۹.اگر سگی توله داشته باشد ممکن است مدفوع توله هایش را بخورد.این یک رفتار غریزی است و در طبیعت با این کار توله ها از دسترس شکارچی ها در امان می مانند.

۱۰.برخی سگها و توله ها مدفوع را بعنوان یک چیز جدید می خورند و برای آنها یک تجربه جدید محسوب می شود چون شناخت کافی ندارند.

۱۱.اگر سگی صاحب خود را در حال برداشتن مدفوع ببیند ممکن است که بخواهد همان کار را تکرار کند.این یک رفتار مقلدانه است.سگ به صاحب خود نگاه می کند و از او یاد می گیرد و وقتی صاحبش مدفوع را در کیسه می گذارد او آن را در دهان می گذارد.

۱۲.ممکن است سگی سایر سگها را در حال مدفوع خواری دیده و از آنها یاد گرفته باشد.

۱۳.برخی سگ ها حقیقتا طعم مدفوع را دوست دارند چون گرم،مرطوب و خیلی شبیه آن چیزی است که در کودکی دیده اند.

۱۴.اگر سگی از نظر مواد مغذی دچار کمبود باشد ممکن است مدفوع خواری کند.او تلاش می کند تا مواد مغذی مورد نیاز خود را فراهم کند حتی با خوردن مدفوع خود.

۱۵.گاهی مدفوع سگ شبیه به غذای او به نظر می رسد.این زمانی رخ می دهد که غذای سگ کیفیت پایینی دارد و بدون جذب از دستگاه گوارش عبور می کند.

۱۶.در برخی موارد این حالت بدلیل تغذیه بیش از حد رخ می دهد و این مخصوصا زمانی است که چربی غذا بالا باشد.

۱۷.برخی سگ ها برای جلب توجه مدفوع می خورند،چون صاحبشان با دیدن این منظره بسیار مضطرب می شود و این فرصتی است با آنها تا با صاحبشان در تماس باشند. پس در اینجا علت اصلی بی توجهی است.

۱۸.ممکن است برخی سگها مدفوع سگ های قوی را بخورند.اگر سگی در برابر سگ های دیگر سر به زیر و مطیع باشد ممکن است مدفوع آنها را بخورد. این اتفاق در مواردی که افراد، تعدادی سگ دارند و غالب و مغلوب در آنها فاکتوری مهم است بیشتر رخ می دهد.

۱۹.گاهی سگی بیش از یک بار در روز میل به غذا خوردن دارد اما صاحبش یکبار در روز به او غذا می دهد و او به دنبال این مسئله ممکن است مدفوع خواری کند.

۲۰.در برخی موارد هم سگ به طور تصادفی مدفوع می خورد ،سگها کنجکاوند و تلاش می کنند هر چیزی را بخورند از جمله مدفوع

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *