علت مدفوع خواری در سگ ها چیست‌؟
علت مدفوع خواری در سگ ها چیست‌؟
۱۵ شهریور ۱۳۹۸
بررسی علت اشک چشم در گربه‌های پرشین
۱۵ شهریور ۱۳۹۸

علل ترس سگ‌ها از خودرو چیست ؟ با ما همراه باشید

بسیاری از سگها علاقه شایانی به سواری و گردش با خودرو را دارند و برخی نیز به شدت از آن واهمه نشان می دهند.توله ها تا زمانی که به حرکت ماشین عادت کنند ممکن است بارها دچار حالت تهوع شوند.ترس از خودرو به دلایل مختلف در سگ ایجاد می شود.

علل ترس سگ‌ها از خودرو چیست

گاهی حیوان از ابتدا از سوار شدن به ماشین وحشت دارد، به دلیل سابقه تهوع و استفراغ دل خوشی از سوار شدن به خودرو ندارد و یا این ترس به دلیل سابقۀ تصادف و حتی بردن همیشگی حیوان به دامپزشکی در سگ بوجود آمده است و این حالت ترس ممکن است به حدی حاد باشد که سگ ابدا حاضر نباشد سوار خودرو شود.

برای برطرف شدن ترس سگ باید حیوان را به آرامی به خودرو نزدیک کرد. برای این کار توپ و یا اسباب بازی مورد علاقۀ سگ را به سمت ماشین پرتاب کنید و زمانی که سگ به آن نزدیک شد حیوان را تشویق کنید و یا ظرف آب و غذای سگ را در کنار ماشین قرار دهید این دو روش باعث می شود که سگ بدون ترس به خودرو نزدیک گردد. هیچگاه برای برطرف کردن ترس سگ حیوان را با اجبار کنار ماشین نبرید.

در مرحله بعدی می توانید در خودرو را باز گذاشته توپ را به داخل آن پرتاب کنید و سگ را به آوردن آن تشویق نمایید، زمانی که اطمینان پیدا کردید که سگ نسبت به نزدیک شدن به ماشین ترسی ندارد حیوان را بغل کرده با خود به داخل خودرو ببرید، بهتر است پارچه، پتو، رختخواب و یا اسباب بازی مورد علاقۀ سگ در این زمان در ماشین قرار گرفته باشد، این وسایل حس امنیت بیشتری به سگ خواهد داد در این زمان سگ را نوازش کنید و برای تشویق از خوراکی لذیذ و مورد علاقۀ سگ استفاده کنید.

ماشین را در حالت خلاص قرار داده و همچنان که با سگ در خودرو قرار دارید از افرادی بخواهید بدونه روشن کردن خودرو را به آرامی حرکت دهند.در مرحلۀ بعدی آموزش از فردی بخواهید تا ماشین را برای مدت کوتاهی روشن کند در این زمان بدن سگ را به بدن خود نزدیک کنید تا سگ احساس امنیت را از دست ندهد و به مرور زمان روشن بودن ماشین را طولانی تر کنید و حرکت خودرو را به آن بیفزایید.

سعی کنید مراحل آموزش به آرامی و در یک یا دو هفته صورت گیرد.

روش‌های جلوگیری از حالت تهوع سگ در خودرو :

لازم است که صاحبان نیم ساعت قبل از سوار کردن حیوان به داخل خودرو از دادن آب و غذا خودداری کنند. در زمان سفر به جای آب، یخ در اختیار سگ قرار گیرد و اگر مسافت سفر کمتر از ۷ ساعت است در طی آن غذایی به سگ داده نشود و اگر مدت سفر بیشتر از ۱۰ ساعت می باشد، باید غذایی با حجم کم و رقیق در اختیار سگ قرار داده و بعد از عمل دفع حیوان حرکت صورت گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *