علل اضافه وزن در گربه‌ها
۲۸ شهریور ۱۳۹۸

چرا گربه‌ها “میو میو” میکنن؟

محققان رفتارشناسی حیوانات خانگی می گویند گربه‌ها می توانند حداقل ۳۰ نوع صدا از خود درآورند، اما فقط ۱۹ نوع را بیشتر استفاده می نمایند که ما به مجموع این صداها ” میو ” میگوییم.

چند دلیل اصلی میو کردن گربه‌ها :

چرا گربه‌ها "میو میو" میکنن؟

ناخوش هستم

اگر گربه شما به صورت ناگهانی شروع به میو های زیاد و حالت ضجه آمیز نمود او را فورا به دامپزشک ببرید، میوی ممتد گربه شما ممکن است نشانه یک ناراحتی جسمی باشد.

سلام رئیس

اغلب گربه ها هنگام ورود اهالی خانه به پیشوازشان می روند و عرض ادب می نمایند این در واقع نشانه یک نوع قدر شناسی حیوان از کسانی است که از او نگهداری می کنند.

گرسنه‌ام

من گشنمه!! اغلب صاحبان گربه میوی گرسنگی گربه شان را می شناسند بیشتر گربه ها می دانند که چطور به اعضای خانواده اشان بگویند گرسنه اند زمان ناهار فرا رسیده است این نوع میو میو کردن، بسته به شدت گرسنگی می تواند همراه با دویدن دور پاهای صاحب گربه باشد.

بهم توجه کنید لطفا

بیشتر اوقات گربه ها فقط به این دلیل میو می کنند چون خواهان توجه بیشتر هستند و یا می خواهند با صاحبشان بازی کنند.

اجازه بدید بیام تو

گربه ها ذاتا فضول هستند و دوست ندارند چیزی را از دست بدهند، بخصوص وقتی در را به رویشان می بندید شروع به میو کردن می نمایند تا در را برایشان باز نمایید تا بتوانند از ماجرا سر در بیاورند!

دوره ی بلوغ و جفت گیری

در این دوره گربه های ماده نسبت به نرها، بیشتر شیون و ناله می کنند، به همین دلیل خیلی از صاحبان گربه قبل از وارد شدن گربه شون به این دوره، او را عقیم میکنند. گربه ای که در حالت استرس باشد بیشتر سر و صدا می کند، بهتر است دلیل این استرس را پیدا نموده و از او دور نمایید.

مرا تنها نگذارید

گربه ها ممکن است به اندازه سگها اجتماعی نباشند اما از تنها ماندن نیز دل خوشی ندارند آنها این ناراحتی خود را با میو های بلند و طولانی نشان می دهند.

ترس و عدم امنیت

گربه هایی که در شرایط نا امنی قرار گرفته باشند می ترسند و شروع به میو کردن، می نمایند

گرما

این حالتی است که بخصوص گربه های ماده را بسیار ناراحت می نماید. آنها گرما بخصوص در فصل تابستان را نمب توانند تحمل نمایند و یکسره میو میو می نمایند.

سن

بر عکس دیگر حیوانات، گربه های پیر صدای بیشتری دارند و میوی بیشتری می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *