آموزش حمام کردن سگ
آموزش حمام کردن سگ بخش دوم
۳۰ تیر ۱۳۹۸
آموزش حمام کردن سگ
آموزش حمام کردن سگ بخش سوم
۳۰ تیر ۱۳۹۸

“Complete and Balanced” در غذای سگ ها به چه معناست ؟

اگر روی پاکت غذاهای خشک سگها نگاه کنید معمولا نوشته شده:

“Complete and Balanced”

"Complete and Balanced" در غذای سگ ها به چه معناست ؟

این یعنی غذای خشکی که شما برای سگ تون در نظر گرفتین شامل :

ویتامین ها، چربی های مفید، مواد معدنی، کربوهیدرات،پروتوئین و حتی آب هست.

این خیلی مهمه که سگها بالانس غذایی داشته باشند که راجع بهش بیشتر توضیح میدم.اما یادمان باشه این به این معنی نیست که : “هر وعده غذایی باید شامل تمام مواد معدنی و ویتامین ها و…. باشه”.

در طول هفته ما انسانها انواع و اقسام غذاها و میوه ها رو میخوریم و همه جور ویتامین از راه های مختلف به بدنمان میرسه. مجموعه تمام اونها رو میگن ۱ تغذیه با بالانس متناسب.هیچوقت ما نمیتونیم با ۱ وعده غذایی تمام مواد لازم بدن مون رو به دست بیاریم و اصلن این هدف نیست.بالانس غذایی سگ هم از وعده به وعده و در طول هفته تامین میشه.

یکی از مهمترین عناصری که میتونه برای سگ حیاتی باشه “کلسیم” هست.بصورت عمومی مولتی ویتامین برای سگها تجویز میشه، اگر مولتی ویتامین مصرف نشه حداقل توصیه میشه از کلسیم استفاده بشه. بخاطر اینکه سگ ها نیاز شون به کلسیم خیلی بیشتر از انسانهاست.

حتی اگر استخوان خام هم به سگ بدین نمی تونه جای کلسیم مورد نیاز رو بگیرهاین خیلی مهمه که کلسیم چطور مصرف بشه. در متن انگلیسیش نوشته کلسیم به فسفر باید اندازه اش ۱.۵ به ۱ باشه.در کتاب آموزش آشپزی خانگی که توسط متخصص تغذیه سگها به رشته تحریر در اومده ( Paris Permenter و John Bigley) از پوست تخم مرغ در رسپی ها برای جبران کلسیم در بدن سگها در غذا استفاده میشه.

توصیه میشود معمولا ۶۰۰ میلی‌گرم کلسیم رو باید برای سگ هایی با وزن بین ۱۰ تا ۱۵ پوند استفاده بشه.(هر پوند ۴۵۳/. گرم هست)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *